Si te mundesh merzine e anullimit te pushimeve ne 2020

08/07/2020
by

Vera e këtij viti nuk është e lezetshme për të gjithë, shumë pushime janë anulluar, falë koronavirusit ! 

Ky artikull përmban disa aktivitete interesante për të bërë në qytetin tuaj të vogël ose kudo që jeni.


1 Vishu sikur te ishe ne pushime

Çdo dite nxirr nga garderoba  veshjet tua me te bukura verore dhe bej nje shetitje ne qytet 

"me nje rrejt te ngushte shoqerie "

stylefashion.org_-e1491218673254.jpg?159


2 Vizito biblioteken ose merr nje liber dhe lexoje ne shtepi apo gjate kafes

lexokafe.jpg?1594231317908

3 Ride your Bike :)

nese nuk keni një huazojeni atë, dilni xhiro me të, sidomos në kohën e perëndimit të diellit është kaq frymëzuese.

ridebike.JPG?1594231413329


4 Shkruaj

te shkruash eshte dicka e bukur, nje poezi , nje mendim dhe gjithcka tjeter  te vjen ne mendje /

mund te shkruani dhe artikuj te cilet mund te na i dergoni dhe ne do ti publikojme ato.

shkruaj.JPG?1594231731112


5.Kujdesu per kopeshtin apo lulet

Kur kujdesesh per rritjen e nje bimë dhe i sheh teksa ato po rriten dhe se jeta e tyre varet nga ju është  frymëzuese.

kopeshti.JPG?1594232036178

6 Bej Foto

Sa herë që bëni diçka argëtuese, beni nje foto ose kerkojini dikujt te ju beje nje fotografi  duke kapur atë moment të bukur.

takefotoa.JPG?1594232578097

7 Gatuaj me nje person qe e ke perzemer

 Te gatuash ne kuzhine dhe te argetohesh, te qeshesh dhe ndonjehere dhe te besh thashetheme :) me besoni eshte gjeja me e bukur qe mund te beni dhe rezultati eshte ushqimi me i shijshem qe keni bere ndonjehere.
per mua kjo eshte gjeja me e bukur dhe e lash per ne fund,sepse mund te organizohet me mamin, me motren , me gjyshen ,me vellain apo dike qe  ke perzemer. 

family-baking.jpg?1594233148843


Disa nga te preferuarat e mija ne kuzhine jane

Blender dore   Berese petullash   Mixer dore  Shtrydhese Frutash


Komentet

Me ken shkodrane tana i ban
une vdes per lulet aty e kaloj kohen time
vertet gatimi eshte pjesa me e bukur
Vlerësimi Juaj