Vaji shume kurues i dafines

6,000 Lekë
Disponueshëm
+

Sasia minimale për "Vaji shume kurues i dafines" është 1.

Bli me 1 klik

Mbani organizmin të shëndetshëm me vajin e Dafinës

Vaji i dafinës është i pakrahasueshëm me një ndikim të fortë në sëmundje. Vlerat shëndetësore të vajit të dafinave përfshijnë aftësinë për ta pastruar organizmin. Vaji i dafinës lufton afërsisht 70% të sëmundjeve. Çdo ditë po bëhen studime, eksperimente sidomos për sëmundjet e rrezikshme. Deri tani vaji i dafinës ka dhënë rezulatae të kënaqshme edhe tek sëmundjet tumorale. Eksperimenti me vajin e dafinës në Indonezi në vitin 2004 me 12 studiues në insitutin e shëndetin publik dha shpresë për shumë njerëz që të mbrohen nga sëmundjet e rrezikshme, por edhe të kurohen prej tyre. Ndaj ky vaj përdoret edhe nga njerëz që nuk kanë sëmundje. PËRFUNDIMI, njerëzit duhet ta konsumojnë këtë vaj edhe nëse janë të shëndetshëm pa sëmundje, sepse të mirat shëndetsore që i bën organizmit vaji i dafinës janë të panumërta. Një studim tjetër i kryer nga mjeku grek Simatri Jaris në vitin 2012, doli në përfundim se vaji i dafinës është luftues dhe pastrues në sëmundje.


Sëmundjet që kuron vaji i dafinës

-Lufton drejtpërdrejt diabetin
-Dieg yndyrat në gjak
-Zgjidh problemet me frymëmarrjen
-Përmirëson shëndetin e zemrës, sepse përmban acid kafeik i cili pastron kolesterolin e keq nga sistemi kardiovaskular dhe përmajtja e vajit me rutin forcon kapilarët e gjakut në zemër.
-Kuron problemet me borsitin tek kraharori
-Nr 1 në problemet me stomakun
-Pastron zorrën nga bakteret
- Vaji dafinës ka linalol, substancë që ul hormonet e stresit dhe depresionit
- Personat që vuajnë nga dhimbjet e shpinës dhe ata me hernie diskale përdorimi i këtij vaji çdo ditë për masazh dhe pirje kuron problemin.

Përdorimi
Konsumohet 1 herë në ditë një lugë kafeje konsumohet per 10 dite me pas behet pushim prej 15 ditesh me pas fillohet perseri 10 dite. Personat që kanë diabet dhe nxehtësi në këmbë, e në pjesën e gishtave kanë mpirje, duhet edhe ta lyejnë këmbën çdo ditë me këtë vaj 2-3 herë në ditë, përveç konsumit oral.

VAJI I DAFINËS “SACCO”
Sasia: 250 ml, 1 shishe / Çmimi: 1 shishe 50 Euro

Me çmim të përafërt

SuperDyqani Qender Tregtare Online

Qender tregtare Online me mbi 150000 produkte qe po ngarkohen çdo dite ne SuperDyqani.

Na ndihmoni të bëhemi më të mirë, Duke Vlerësuar cdo produkt ,cdo blerje, dhe cdo dyqan.

Regjistrohu për të mos humbur të rejat dhe Super Ofertat.

E diela e Çmendur..Se shpejti
50% - 80% OFF